Fudbalski klub Voždovac osnovan je 1912. godine kao FK Dušanovac. Klub je osnovan tokom ekspanzije fudbala u Srbiji, i jedan je od najstarijih klubova koji su osnovani na području tadašnje Kraljevine Srbije, ali i u celom regionu.

Jedan od osnivača, prvi trener i golman ovog kluba bio je i čuveni Danilo Stojanović, poznatiji kao „Čika Dača“, koji se smatra za „oca srpskog fudbala“ koji je . Među osnivačima su takođe bili Dragoljub Jovanović, Oto Kelner i njegova braća, Dimitrije Mitić i mnogi drugi fudbalski entuzijasti sa Dušanovca.

U svojoj knjizi „Čika Dačine uspomene“, izdatoj 1953. godine, o FK Dušanovac piše sledećim biranim rečima: „Dušanovac je uglavnom bio klub učenika gimnazijalaca i učenika u privredi, može se reći dečiji klub, i takav je ostao sve do prvog svetskog rata… Bio je je zato jedan od najnaprednijih i najboljih niželigaških klubova u Beogradu. On je kao takav dostojno gajio i čuvao svoju svetlu tradiciju jednog malog, ali na moralnoj visini vrednog sportskog kluba , koji je iz svojih redova dao divne primere sportista i patriota. On i danas dela na korist našeg sporta.“, reči su koje odzvanjaju i nakon više od jednog veka od osnivanja kluba.

Tokom 1929. godine dolazi do promena imena kluba i tada FK Dušanovac menja ime u „Voždovački Sport Klub“. Klub se sa manje ili više uspeha takmičio u ligama Kraljevine Jugoslavije sve do rata i 1941. godine.

Tokom rata u Kraljevini Jugoslaviji, koja je bila pod okupacijom nemačkih snaga, igrala se takozvana „liga pod okupacijom“ u kojoj je učestvovala nekolicina timova, koja je imala dozvolu za to od Nemačke uprave grada Beograda.

KLUB U PERIODU NAKON DRUGOG SVETSKOG RATA

Klub postaje takmičarski neaktivan tokom trajanja Drugog svetskog rata, uz odigravanje nekoliko prijateljskih utakmica, kada su okolnosti to dozvoljavale.

Ubrzo nakon završetka rata Voždovački SK priključuje se ligama koje su osnovane u novoformiranoj državi, Socijalističkoj Federativnoj Republici Jugoslaviji.

U periodu od kraja Drugog svetskog rata, pa sve do 1964. godine klub se takmičio u nižim ligama, i najveći uspeh bio je igranje u Srpskoj ligi (treći rang takmičenja).

U sezoni 1963/1964 klub osvaja Severnu grupu Srpske lige i obezbeđuje plasman u Drugu saveznu ligu Jugoslavije, koja je bila savezni rang takmičenja i omogućavala igranje u istoj ligi kao i timovi iz svih država Federativne republike Jugoslavije.

Voždovački je u drugom saveznom rangu fudbalskih takmičenja SFRJ proveo gotovo celu deceniju bez prekida. Prve četiri sezone klub se takmičio u Istočnoj grupi, u kojoj je dva puta ostvario svoj najbolji plasman, a to je bilo 6. mesto. Sezonu 1967/1968 klub je završio na poslednjem mestu koje vodi ka ispadanju u niži rang takmičenja, međutim zbog reorganizacije lige koja je usledila klub uspeva da zadrži status drugoligaša.

ФК Вождовачки 1969. године

Након само три године од најлошијег резултата и завршетка сезоне на последњем месту у Другој савезној лиги, клуб рапидно поправља своје стање и то се огледа у пласману клуба у сезони 1970/1971.

Најбољи резултат у дотадашњој историји клуба је остварен баш у сезони 1970/1971 када је Вождвачки заузео високо 4. место у другој савезној лиги.

Тада су испред Вождовачког били само тимови који су имали сјајан реноме и који су повремено били учесници и Прве лиге тадашње велике Југославије, а то су Пролетер Зрењанин, НК Осијек и Спартак из Суботице.

ФУЗИЈА ВОЖДОВАЧКОГ И СЛОБОДЕ – НАСТАНАК ФК ВОЖДОВАЦ

 У међувремену на територији општине Вождовац оснива се још један клуб под називом ФК Слобода. Игралиште ФК Слобода налазило се на месту на којем се и данас налази стадион ФК Вождовац, док је Вождовачки играо своје утакмице на терену који се налазио на Душановцу, на месту где се данас налази Фризерска школа.

Одличан однос између два клуба и сарадња која је постојала, крунисана је 1973. године када се ова два клуба спајају, илити праве „фузију“, и тако настаје оно што данас познајемо као ФК Вождовац.

ФК Вождовац преузео је историју ФК Душановац и Вождовачки СК, тако да је ФК Вождовац легитимни наследник историје ових клубова.

Међутим, исте године долази до реогранизације Друге савезне лиге, те је Вождовачки у баражу за попуну лиге поражен од локалног ривала са општине, ФК Рад, и тако испао у ниши ранг такмичења.

Остало је забележено да је клуб једном био освајач и трофеја Купа Београда.

РАНЕ 2000-те ГОДИНЕ И ВОЖДОВАЦ У ПРВОЈ ЛИГИ

 Почетак 2000-их година донео је промене у целој Србији, која је сада постала самостална држава, а ветрови промена почели су да дувају и на стадиону ФК Вождовац.

Након три деценије боравка у нижим лигама, клуб 2004. године осваја Српску лигу Београд и улази у Прву Телеком лигу, или оно што је у тадашњем фудбалском поретку био други ранг такмичења.

Само једна сезона била је довољна да ФК Вождовац оствари највећи успех у својој историји и пласира се у Суперлигу Србије и Црне Горе, тада најбољу лигу, прву по рангу и одмери снаге са великанима као што су Партизан и Црвена Звезда.

До пласмана у Суперлигу такође је дошло након још једне фузије и спајања два клуба, а овога пута Вождовац се спојио са ФК Железник.

ФК Железник, који је те 2004. године остварио и свој највећи успех освојивши Куп Србије и Црне Горе победом над Црвеном Звездом у финалу Купа, запао је у финансијске проблеме који су кулминирали гашењем клуба из предграђа Београда.

Тада долази до договора два руководства и ФК Железник уступа своје место у Суперлиги Србије и Црне Горе ФК Вождовац, који је тако први пут у историји добио прилику да заигра у најбољем рангу такмичења.

На изненађење фудбалске јавности, ФК Вождовац у својој првој сезони у Суперлиги Србије и Црне Горе остварује и свој најбољи резултат у клупској историји.

ФК Вождовац одлично је одиграо своју дебитантску сезону у Суперлиги, и показао се и у мечевима против највећих клубова, као што су Партизан и Црвена Звезда.

Милош Павловић у сезони 2005/2006

Наиме, Вождовац је имао сјајну сезону и заузео високо 3. место одмах иза Партизана и Црвене Звезде и тако испунио услов да се пласира у европско такмичење УЕФА КУП.

Због великих финансијских издатака, које би такмичење у једном европском такмичењу носило са собом, ФК Вождовац бива приморан да одустане од такмичења на европској сцени.

Тада долази до стмоглавог пада клуба са Вождовца.

Одмах у следећој сезони клуб и испада из Суперлиге Србије и Црне Горе, а затим испада и из Прве лиге Србије у сезони 2008/2009 и опет се налази у друштву Српсколигаша.

НОВО РУХО ФК ВОЖДОВАЦ И МОДЕРНИЗОВАЊЕ КЛУБА

Након три године такмичења у Српској лиги Београд, Вождовац у сезони 2011/2012 осваја прво место и враћа се у Прву лигу Србије, другу по рангу.

Док клуб игра у Другој лиги, увелико се праве планови за модернизовање клуба, као и градњу новог стадиона.

Стари стадион ФК Вождовац

На месту где је био лоциран стари стадион ФК Вождовац започела је градња Шопинг центра „Стадион“, док је, иновативним решењем испланирано да се нови стадион ФК Вождовац нађе на крову новосаграђеног тржног центра.

Завршетком овог пројекта, ФК Вождовац је постао један од три клуба у Европи који има ту привилегију да је стадион лоциран на крову неке грађевине.

Градња новог тржног центра и стадиона започела је у јануару 2011. године, а готова је била већ у пролеће 2012. године.

На крову новоизграђеног Шопинг центра „Стадион“ налазио се и нови дом фудбалера ФК Вождовац, са капацитетом од 5,200 гледалаца и најмодернијим решењима које испуњавају све захтеве и прописе које УЕФА поставља пред клубове.

Нови стадион ФК Вождовац

Такође, наш клуб се тада модернизује, мења начине пословања, а то све резултира стабилношћу клуба и континуитетом који клуб има у задњим годинама.

ФК Вождовац од 2013. године поново постаје учесник првог ранга такмичења у фудбалу у Србији, и у најбољој лиги игра све до данас са великим успехом.

Те 2013. године ФК Вождовац је остварио право да заигра у Суперлиги Србије на основу тога што је Стручна комисија Фудбалског Савеза Србије одредила да ће место Хајдука из Куле, који се угасио, у Суперлиги заузети ФК Вождовац.

На тај начин се клуб из насеља Браће Јерковић вратио у фудбалску елиту.

Вождовац кроз своју историју није имао запаженије резултате у такмичењима за државни Куп, све до сезоне 2014/2015.

Те сезоне ФК Вождовац је у четвртфиналу елиминисао ФК Спартак из Суботице резултатом 2:1 и тако изборио место у самој завршници Купа Србије.

У полуфиналу Купа ФК Чукарички је био бољи од Вождовчана, и то резултатима 0:2 и 1:4.

Две године касније Вождовац је стигао до четвртфинала Купа Србије, где је након преокрета изгубио од Партизана резултатом 1:2 и тако елиминисан из даљег такмичења.

У Суперлиги Србије Вождовац је последњих година, тачније од модернизације клуба, клуб који најстабилније држи контнинуитет и који се резултатски поправља из сезоне у сезону.

Можда и најбоље резултате ФК Вождовац је имао током сезона 2016/2017 и 2017/2018 када је завршавао такмичење на петој и шестој позицији.

Вождовац је у сезони 2022/2023 постао званично најмлађа екипа у свим европским лигама, што је годинама до тада била филозофија клуба. Шанса младим играчима, који касније граде завидне каријере у иностранству на основу партија пружених у дресу змајева.

У наредним сезонама клуб пружа стабилне партије у оквиру Суперлиге Србије и остаје члан елитног друштва све до лета 2024. године, када нажалост испада у Прву лигу Србије након 11 година континуитета у најјачем рангу фудбалског такмичења у Србији.

Сезону 2024/2025 клуб је започео у оквиру Прве лиге Србије, са амбицијом да се што пре врати у елитни ранг.